Публічні заходи

picture

В рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» регулярно проводяться публічні заходи за участі представників бізнесу та органів влади різних рівнів. Матеріали розміщені у вільному доступі нижче


ІЕД взяв участь у науковій конференції «Продуктивна спроможність націй: приклад України» (презентації спікерів)

30.06.2017

4110
29 червня 2017 року в Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка відбулася велика наукова конференція «Продуктивна спроможність націй: приклад України», на якій ІЕД представляв окрему секцію “Експортний потенціал українського бізнесу: мета, механізми та інструменти розвитку”.

Експерти ІЕД детально розглянули:

  • Сучасні тренди міжнародної торгівлі;
  • Як впливає зміна торговельного режиму України на її продуктивність;
  • Який експортний потенціал України сьогодні;
  • Які на сьогодні існують бар’єри для підприємництва та торгівлі;
  • Які перешкоди своїй діяльності називають українські експортери та імпортери;

А також презентували:

  • Друге щорічне дослідження #ABCA;

Експортний профіль, як інструмент політики.

Бураковський


13 червня 2017 року  в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) спільно з Тернопільською обласною державною адміністрацією провели Конференцію «Бізнес та влада: ефективний діалог заради розвитку підприємництва та торгівлі».

У заході взяв участь Голова Тернопільської обласної державної адміністрації  Степан БАРНА, керівництво облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів Тернопільської ОДА, керівники територіальних органів виконавчої влади Тернопільщини, депутати обласної ради, підприємці, представники бізнес-об’єднань та громадськості. Модератором заходу виступив  – Голова Правління «ІЕД» Ігор БУРАКОВСЬКИЙ.

У ході зустрічі було презентовано результати другої хвилі опитування українських експортерів та імпортерів щодо заходів зі спрощення процедур торгівлі в Україні та ролі бізнес-об’єднань у діалозі бізнесу і влади.

Керівництво Тернопільської ОДА  закликало присутніх до активного діалогу  та обговорення актуальних питань розвитку підприємництва Тернопільщини.

Зокрема, у обговоренні активну участь взяли:

Степан БАРНА, Голова Тернопільської ОДА;

Ігор ВОНС, заступник Голови Тернопільської ОДА;

Галина ВОЛЯНИК , директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації;

Віталій ЛУЙ, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації;

Ігор КОМЕНДАТ, начальник Головного управління ДФС України  у Тернопільській області;

Оксана АНТОНОВИЧ, начальник Тернопільської митниці ДФС України;

Василь ХОМІНЕЦЬ, начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області;

Наталія РУС, начальник управління Держпраці у Тернопільській області.

 

У ході діалогу представників місцевої влади та підприємців було порушено широке коло питань, які турбують бізнес регіону. Зокрема, було обговорено окремі питання  митного регулювання на місцевій митниці,  питання оподаткування; земельні питання тощо.

Метою таких зустрічей є вироблення спільних з бізнесом рішень та напрацювань, які  сприятимуть розвитку підприємництва та торгівлі.

Постійний діалог бізнесу та місцевої влади є запорукою створення сприятливих умов для розвитку підприємництва області.

02 03 04 05 06 07 Jpeg Jpeg

Jpeg


20 квітня 2017 року Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЄД) спільно з Асоціацією “За детінізацію економіки” у рамках проекту “Діалог зі сприяння торгівлі”, який фінансується Європейським Союзом, проведено круглий стіл: “Переміщення товарів через кордон: погляд бізнесу і влади” із презентацією звіту “Спрощення процедур торгівлі в Україні: оцінки та очікування бізнесу”, який було підготовлено експертами ІЄД за результатами масштабного опитування понад тисячі українських підприємств, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю. Звіт був представлений Виконавчим директором ІЕД – Оксаною КУЗЯКІВ.

У круглому столі взяли участь представники органів державної влади, бізнес-асоціацій та громадських організацій, підприємці, експерти, зокрема:

Ігор БУРАКОВСЬКИЙ, Голова Правління ГО “Інститут економічних досліджень та політичних консультацій”,

Тетяна ОСТРІКОВА, Голова підкомітету з питань митної справи та удосконалення Митного кодексу України Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики,

Юлія ГОНЧАРОВА, заступник начальника Управління з питань реалізації зобов’язань у сфері європейської інтеграції, Урядовий офіс з європейської та євроатлантичної інтеграції,

Юрій ДРАГАНЧУК, радник Міністра фінансів України

Софія АРАСЛАНОВА, Генеральний директор Асоціації “Українські Імпортери побутової електроніки”

Ірина САРГСЯН, Українська асоціація прямого продажу

Сергій СВИСТІЛЬ, Віце-президент ТПП

Олександр БРИЧКО, Асоціація українських виробників лакофарбової продукції

Андрій САВАРЕЦЬ, експерт, CASE Україна

У ході круглого столу обговорено питання, пов’язані зі спрощенням процедур переміщення товару через кордон, функціонування та проблематику механізму “єдиного вікна” на митниці, реформуванням митних органів, а також перешкод, які негативно впливають на експортно-імпортні операції суб’єктів господарювання України.

Зі звітом можна ознайомитися за посиланням:

http://www.ier.com.ua/files/Projects/Projects_2014/Trade_Facilitation_dialogue/Survey/Trade_facilitation_in_Ukraine_2016_2017_report.pdf

1

15

2

4

11


5 квітня 2017 року в м. Миколаєві відбувся круглий стіл на тему “Спрощення процедур торгівлі та сприяння експорту у рамках Угоди про Асоціацію між України”.
Під час круглого столу були обговорені питання реалізації торговельної частини Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, а також актуальні питання функціонування механізму “Єдиного вікна” на митниці. Захід зібрав більше 40 учасників, а саме представники департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської ОДА, начальник відділу фітосанітарних заходів на кордоні управління фітосанітарної безпеки, начальник управління економіки та інвестицій Миколаївської міської ради, начальник відділу організації митного контролю Миколаївської митниці. А також представники бізнесу: ООО”Сандора”, Компанія ФХ “Органік Системс” та інші.


2 березня 2017 року у м. Львів відбулася конференція «Україна-ЄС: відносини  у часи невизначеності та швидких змін», організований Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій спільно з  Європейською правдою в рамках двох проектів «Діалог зі сприяння торгівлі» та «Просування реформ в регіони», які фінансуються Європейським Союзом.

Проект «Діалог зі сприяння торгівлі»   провів спеціальну панель на тему  «Сприяння торгівлі з Європейським Союзом», яка  стала жвавим діалогом  між бізнесом та органами влади з питань сприяння торгівлі та спрощення  митних процедур.  У  дискусії   взяли участь представники Львівської обласної держадміністрації, Львівської ТПП, Представництва Європейського Союзу в Україні, Урядового офісу з питань європейської та  євроатлантичної інтеграції КМУ, місцеві бізнес-асоціації та журналісти.


10 лютого  2017 року м. Дніпро
Спрощення процедур торгівлі та сприяння експорту

10 лютого  2017 року в місті  Дніпро, проект «Діалог зі сприяння торгівлі»  спільно з Торгово-промисловою палатою Дніпропетровської області провів круглий стіл  на тему «Спрощення процедур торгівлі та сприяння експорту».

У ході заходу були розглянуті питання виходу української продукції у європейські торговельні мережі. а також  проблематика функціонування  механізму “єдиного вікна” на митниці.

Круглий стіл відкрив Президент Дніпропетровської ТПП Віталій Жмуренко. З вітальним словом виступили  перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Олег Кужман, , заступник начальника митниці ДФС у Дніпропетровській області Ігор Диба та начальник управління організації роботи Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова.

З презентацією про роботу Проекту та результатами опитування підприємців щодо бар’єрів для торгівлі виступив експерт проекту Андрій Бутін.

Про особливості виходу української продукції у європейські торговельні мережі розповів генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж, депутат Київської обласної ради Олексій Дорошенко.

У другій частині заходу представник заступника Голови Міжвідомчої робочої групи зі спрощення процедур міжнародної торгівлі та логістики в Україні Лев Баязітов презентував  механізм роботи “єдиного вікна” у морських портах.

Про проблеми та практику функціонування механізму “єдиного вікна”  на митницях Дніпропетровської області розповів Ігор Диба. У ході кожного виступу присутні представники підприємництва регіону ставили спікерам практичні питання, що турбують  безпосередніх учасників ЗЕД. У перерві та після заходу продовжувалося жваве неформальне спілкування експертів, представників місцевої влади  та підприємців.


 

08 грудня 2016 року м. Тернопіль
«Діалог заради сприяння торгівлі та розвитку бізнесу»


 

26 листопада 2016 року 
Тернопільська область,  м. Теребовля 
«Сприяння торгівлі: нові можливості для бізнесу»


 

16 листопада 2016 року м. Миколаїв
«Використання інструментів торговельної політики для формування спроможності національного бізнесу»


11 листопада 2016 року м. Луцьк
«Використання інструментів торговельної політики для формування спроможності національного бізнесу»


28 жовтня 2016 року м. Запоріжжя
«Умови доступу на ринок ЄС»


 

18 жовтня 2016 року м. Тернопіль,
семінар для державних службовців місцевих органів влади та представників територіальних об
єднаних громад
на тему «Сприяння торгівлі: забезпечення доступу до інформації» ,

19 жовтня 2016 року м. Тернопіль,
семінар для представників бізнесу Тернопільського району Тернопільської області
на тему «Сприяння торгівлі: забезпечення доступу до інформації».

 

 


Семінар у м. Дніпро
«Використання інструментів торговельної політики
для формування спроможності національного бізнесу»
16 вересня 2016 року

image-0-02-01-6c670e512b315cf38b6d3c24882ec56189791899e6ba4f42a6b42f1880b0a2b2-v image-0-02-01-28359c9ecd71716a11876ac32af5fc610df5478b722abbe385408fe68fa274b6-v image-0-02-01-bdc96b23a8772e34d729315757f393fcda7192e85d64fda442d7b5c349df7515-v image-0-02-01-e79ed05722637c2415d612053ea58bf771831ccc63c5349ef3b231c363346adc-v


Відбувася навчальний семінар у м. Дніпро
«Умови доступу на ринок ЄС»
2 вересня 2016 року

організований спільно з Дніпропетровською торговельно-промисловою  палатою

 


Навчальний семінар щодо можливостей просування українських товарів на ринки ЄС м. Заліщики, Тернопільська обл, 26.08.2016


Навчальний семінар щодо можливостей просування українських товарів на ринки ЄС м. Тернопіль, 25.08.2016

 


“Сприяння торгівлі: нові можливості ринків” Тернопільська обл., м. Кременець (13.07.2016):


Семінар в Херсоні:


Семінар в Дніпропетровську (23.10.2015):


Запоріжжя (16 грудня 2015):