Публічні заходи

picture

В рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» регулярно проводяться публічні заходи за участі представників бізнесу та органів влади різних рівнів. Матеріали розміщені у вільному доступі нижче


 

28 листопада 2018 у м. Києві відбувся КРУГЛИЙ СТІЛ «Робота митниці очима громадськості». Під час заходу було презентовано результати громадського моніторингу роботи регіональних митниць (Аналітичний звіт “Громадський моніторинг роботи митних органів: висновки та рекомендації”), який проводився протягом червня – вересня 2018 року. Зазначений моніторинг проводили 6 громадських організацій-переможців грантового конкурсу «Діалог зі сприяння торгівлі», а саме: ГО “Агенція міжнародної співпраці” (м. Луцьк); ГО «Асоціація регіональних засобів масової інформації» (м. Чернігів); ГО “Вінницька обласна організація Спілка підприємців “Стіна” (м. Вінниця); ГО “Громадський рух “Нова економічна політика” (м. Хмельницький); ГО “Луганська обласна агенція розвитку громад та регіону “Слобожанщина” (м. Луганськ);  ГО “Центр стратегічного розвитку та реформ”, (м. Тернопіль). Завдяки субгрантам, які наведені організації отримали в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі», що реалізується ІЕД та фінансується ЄС та співфінансується МФ “Відродження” з’явилася можливість провести громадський моніторинг діяльності регіональних митних органів. Ця діяльність складалася з організації та проведення глибинних інтерв’ю з представниками основних стейкхолдерів, обробки отриманих результатів, публікації відповідної брошури та підготовки рекомендацій щодо усунення або мінімізації перешкод у діяльності відповідних суб’єктів ЗЕД. Було проаналізовано як перешкоди, як регіонального, так і національного рівня. Також було оцінено умови ведення бізнесу в різних областях. Фахівці ІЕД проаналізували отримані результати від всіх грантистів і підготували рекомендації щодо покращення митних процедур в Україні та реформування митних органів.

Зокрема, оцінка умов ведення бізнесу в різних областях відрізняється. Найвищими ці оцінки є у Волинській області, де за шкалою від -1 до +1 відповідний індекс склав +0,81. Досить багато позитивних оцінок щодо змін ділового середовища й у Вінницькій (+0,61) та Чернігівській (+0,6) областях. Найнижче значення цього індексу в Луганській області – нуль.

Серед митних процедур, найпроблемнішими є митний та фітосанітораний контроль. 59% та 51% підприємств, відповідно, вказують на проблеми при проходженні саме цих процедур. З рештою процедур все набагато краще – більше половини підприємств не стикалися з жодними перешкодами при проходженні ветеринарного, екологічного та санітарно-епідеміологічного контролю. Для радіологічного контролю ця частка ще більша: жодних проблем не помітили 78% підприємств.

На регіональному рівні підприємства найбільше помічають ті процедури, які дозволяють їм економити час та кошти: впровадження електронного документообігу, можливість виправлення помилок без потреби призупинення оформлення, результати гармонізації українських вимог з європейськими, наявність інформації на сайті митниці. водночас, негативні відгуки найчастіше стосуються невдалого географічного розташування, поганого технічного забезпечення на думку опитаних, а також відсутності митних терміналів в окремих регіонах.

Серед більш глобальних перешкод у здійсненні ЗЕД, найважливіші такі: необ’єктивна процедура визначення митної вартості при імпорті товарів, яка ще й різна на різних митницях (незважаючи на єдину нормативну базу), несумісний графік роботи митниць з графіком суміжних служб, тривала процедура контролю прав інтелектуальної власності, черги, корупція тощо.

На основі цього результатів моніторингу, а також національного опитування експортерів та імпортерів, яке ІЕД провів раніше, експерти Інституту Андрій Бутін та Ірина Федець сформували 13 рекомендацій, які дозволять покращити проходження митних процедур,  сприятимуть міжнародній торгівлі, а також реформуватимуть митні органи. Серед них:

1. Подальше постійне вдосконалення процедур митного оформлення через механізм «єдиного вікна» з урахуванням побажань користувачів цієї системи.

2. Розширення практики використання різноманітних систем сканування, які б дозволили проводити огляд товару без необхідності його розвантаження.

3. Імплементація інституту авторизованого економічного оператора

4. Розробка і виконання чіткої та прозорої процедури з оцінки митної вартості товарів.

5. Відкриття для публічного використання знеособленої митної бази експортно/імпортних операцій.

6. Визначення чіткої процедури визначення коду УКТ ЗЕД товарів.

7. Активізація заходів, спрямованих на забезпечення обміну інформацією про митну вартість товарів при здійсненні експортно-імпортних операцій між митними органами України та уповноваженими органами країн-експортерів.

8. Реформування митних органів, яке б, серед іншого, передбачало збільшення заробітної плати митникам; впровадження заходів, спрямованих на підвищення престижності професії митника; впровадження персональної відповідальності митників за свої незаконні дії, підвищення громадського контролю за діяльністю митних органів, впровадження нових технологій митної справи тощо.

9. Впровадження ефективних процедур та механізмів постмитного аудиту.

10. Утворення окремих підрозділів із розгляду скарг у системі митних органів.

11. Оптимізація роботи Митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності.

12. Оновлення програмного та технічного забезпечення митниць та суміжних служб із забезпеченням відповідної спроможності каналів зв’язку для забезпечення ефективного здійснення процедур митного оформлення вантажів.

13. У разі, якщо автоматизованою системою митного оформлення не визначено необхідність виконання митних формальностей посадовою особою митниці, рішення щодо виконання таких формальностей має прийматися автоматично.

Спікери:

– Ігор Бураковський, Голова Правління ІЕД

– Ольга Стефанішина, Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції

– Ярослав Грегірчак, Заступник бізнес-омбудсмена України

– Мартін Клауке, Керівник відділу належного управління та верховенства права Представництва ЄС в Україні

– Борис Філіпов, Аташе, Координатор сектору Розвиток приватного сектору, державні закупівлі і конкуренція Представництва ЄС в Україні

– Оксана Кузяків, керівник проекту «Діалог зі сприяння торгівлі», виконавчий директор ІЕД

– Андрій Бутін, старший науковий співробітник ІЕД

– Ірина Федець, старший науковий співробітник ІЕД

У заході прийняли участь представники Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Державної фіскальної служби, Міністерства фінансів, українських бізнес-асоціацій.

ОСНОВНІ ПИТАННЯ ДИСКУСІЇ:

  • Чому в різних областях України проходження митних процедур оцінюють по-різному?
  • Перешкоди з якими стикаються суб’єкти ЗЕД під час проведення митних процедур
  • Пропозиції громадськості щодо покращення митних процедур
  • Яку митницю ми очікуємо?

Основною тезою, висловленою усіма учасниками заходу стала позиція щодо необхідності реформування митниці та спрощення митних процедур.
Наразі, у держави відсутнє єдине бачення щодо інституціонального місця митниці. Окремі заходи з реформи митниці несуть фрагментарний, несистемний і неузгоджений характер.  

Також це стосується необхідності формування єдиного бачення щодо Стратегії розбудови сильної та ефективної митниці.

28 листопада 2018 року ІЕД заснував ініціативу «За прозору та чесну митницю».

 

Мета ініціативи: залучення громадянського суспільства до реформ у сфері митних питань, сприяння побудові ефективної, чесної, прозорої та підконтрольної суспільству митниці, сприяння діалогу між громадянським суспільством та владою, краща обізнаність щодо реформ у митній сфері та зміцнення контактів між інститутами громадянського суспільства.

 

Під час заходу до ініціативи вже долучилися:

 

ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій», м. Київ

ГО «Агенція міжнародної співпраці», м. Луцьк

ГО «Асоціація регіональних засобів масової інформації», м. Чернігів

ГО «Вінницька обласна організація «Спілка ПІДПРИЄМЦІВ «Стіна», м. Вінниця

ГО “Громадський рух «Нова економічна політика», м. Хмельницький

ГО «Луганська обласна агенція розвитку громад та регіону «Слобожанщина», м. Луганськ

ГО «Центр стратегічного розвитку та реформ», м. Тернопіль

Волинська торгово-промислова палата, м. Луцьк

Асоціація українських виробників лакофарбової продукції м. Київ

Асоціація суднобудівників України `Укрсудпром` м. Київ

Університету митної справи та фінансів м. Дніпро

20181128_135536 20181128_101226 20181128_115851


 

25 жовтня 2018 року в м. Чернігів відбувся круглий стіл „Стан і напрями оптимізації процедур торгівлі для суб’єктів ЗЕД за результатами дослідження в Чернігівській області”

Чернігівська митниця увійшла у трійку найкраших в Україні

25 жовтня, 2018 року Чернігів. Інститут економічних досліджень та політичних консультацій презентував опитування понад 1000 експортерів та імпортерів України та порівняв національні результати з результатами Чернігівської області.

➡ Оцінки Чернігівської митниці загалом високі, порівняно до середніх по Україні. 87% респондентів оцінили роботу митниці, як ефективну.

➡ В агрегованому рейтингу митниць (https://goo.gl/Xm5p65) Чернігівська митниця посідає 3 місце. Рейтинг вираховується на основі оцінки роботи митниці, її технічного оснащення і корупції. Кіровоградська та Хмельницька митниці очолюють список. Найгірші оцінки у м. Київ, Дніпропетровській та Волинській областях.

➡ Результати місцевого опитування, яке провела партнер проекту ГО “АРЗМІ” показують, що підприємці Чернігівщини не вважають проходження митних процедур перешкодою, яка негативно впливає на торгівлю.

Дослідження та презентація проходили в рамках проекту “Діалог зі сприяння торгівлі”, що виконуєІнститут економічних досліджень та політичних консультацій та фінансується European Union in Ukraine та Міжнародний фонд “Відродження”.

44805144_1844232545629779_5718426823486865408_o

16 жовтня в м. Чернівці  Інститут економічних досліджень та політичних консультацій разом з Чернівецька обласна державна адміністрація в рамках проекту “Діалог зі сприяння торгівлі”, який фінансується European Union in Ukraine та Міжнародний фонд “Відродження” було проведено круглий стіл “Легкість переміщення товарів через кордон”.

Більше половини (62%) експортерів та імпортерів Чернівецької області повідомили про важливість неформальних стосунків з владою

Разом з Волинською областю (63%) це найвищий показник по країні. Водночас, лише 16% чернівчан визнають, що корупція є проблемою, що є одним із найнижчих показників в Україні. На Волині ситуація інша – 52% імпортерів та експортерів вважають корупцію проблемою в області.

Про це розповіли експерти Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) Оксана Кузяків та Андрій Бутін, які презентували результати ІІІ щорічного опитування понад тисячі українських експортерів та імпортерів та порівняли їх з даними Чернівецької області (https://goo.gl/ZkAkWY).

Чернівецька область – найбільш єврооптимістична область України. 62% опитаних підприємств очікують для себе переваг від Угоди про Асоціацію з ЄС, 33% не впевнені та лише 5% мають песимістичні очікування.

Щодо проблеми, загалом 22% експортерів та 33% імпортерів стикалися з проблемами на Чернівецькій митниці, що є середнім показником по Україні. При цьому, свідоме завищення митної вартості є головною проблемою. Тим не менше, лише половина (52%) усіх опитаних підприємств в області вважає митницю ефективною, що є одним із найнижчих показників в Україні. Для зрівняння 84% підприємств з Івано-Франківської області та 91% з Хмельницької області вважають митницю в цілому ефективною.

В експериментальному агрегованому рейтингу митниць (https://goo.gl/Xm5p65), Чернівецька митниця посідає 16 місце.

На круглому столі велося обговорення між експортерами та імпортерами, головою Чернівецької ОДА Олександром Фищуком, бізнес-асоціаціями області та експертами. Були присутні ЗМІ. Митниця запрошення проігнорувала.

5 1 2 3 4


12 жовтня 2018 року  у Луцьку було представлено опитування місцевих підприємств, що займаються зовнішньою торгівлею, а також представників митних та контролюючих органів, присвячене проблемам проходження митниці у регіоні та шляхам їх вирішення.
Це опитування, проведене ГО “Агенція міжнародної співпраці” https://www.facebook.com/AIC.VCCI/?eid=ARCMBnq9b0ZX0QWTqjboS2ZTI0Mgk5CRDp4fdcbgOPgn_jedG1wGUhdDOIWDrtXK3gWn1ohm4U9jGl-K – грантистом ІЕД у Волинській області – показало, що місцевим суб’єктам ЗЕД найбільше заважають черги на кордоні, складнощі при визначенні митної вартості та велика кількість документів, що вимагаються при митному оформленні.
Ці висновки збігаються з результатами третьої хвилі опитування експортерів та імпортерів, проведеного ІЕД.
За даними нашого опитування, бізнес Волинської області низько оцінює технічне оснащення митниці. Разом із невисокими загальними оцінками роботи митниці та великою часткою опитаних, які повідомлять про корупцію на митниці, це призводить до того, що значення агрегованого показника роботи митниці у Волинскій області складає 0,29, що є одним із найнижчих значень в країні.
Що ж до заходів для покращення роботи митниці, то опитані Агенцією місцевого розвитку підприємці рекомендують, насамперед, покращити її технічний стан та програмне забезпечення, а також розширити електронний документообіг, узгодити українське законодавство з європейським, а також мінімізувати можливості для корупції.
Такі заходи – важлива частина адвокаційної діяльності ІЕД та наших партнерів у регіонах.
Вони допомагають митниці та підприємствам почути один одного, підняти актуальні питання та спільно подумати над їх вирішенням.
На сьогоднішній зустрічі дозволила учасникам сформулювати пріоритетні кроки щодо розбудови інфраструктури, покращенні технічного забезпечення митниці та спрощення митного оформлення.
DSC_6683DSC_6701DSC_6709DSC_6791

11 жовтня 2018 року в м. Львів спільно з Львівською торгово-промисловою палатою проведено круглий стіл. 

Львівська митниця – одна з найбільших в Україні. 30% ЇЇ користувачів – підприємці з інших областей.

Такі дані озвучили на круглому столі “Спрощення процедур торгівлі” у Львові 11 жовтня 2018 року

Виконавчий директор Інститут економічних досліджень та політичних консультацій Oksana Kuziakiv презентувала результати ІІІ щорічного опитування понад тисячі українських підприємств, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, та порівняла їх з даними Львівської області.

На Львівщині 61% опитаних підприємств очікують для себе переваг від Угоди про Асоціацію з ЄС, 33% не впевнені та лише 6% мають песимістичні очікування.

Львівська область – одна з чотирьох, де підприємці-імпортери стали витрачати менше грошей при імпорті. Для експортерів грошові витрати залишились на рівні з попереднім роком, що теж позитивно з огляду на те, що в більшості України ці витрати зросли. Тим не менше, на думку підприємців, в області є певні проблеми з корупцією та технічним забезпеченням на митниці.

Пан Ігор Каламуняк, начальник управління організації митного контролю і оформлення Львівської митниці ДФС, відреагував на тези, розповівши, що Львівська митниця є однією з найбільших в Україні. 30% підприємців, які користуються цією митницею, приїхали з інших областей. Серед позитивів – за останні місяці понад 97% всіх декларацій було оформлено через «єдине вікно».

В другій частині заходу обговорювали результати мораторію на експорт лісу-кругляку. Андрій Кісера, заступник директора Департаменту економічної політики Львівська обласна державна адміністрація, переконаний, що мораторій мав позитивний вплив для області. «Деревообробна галузь втрималася на плаву та продовжує розвиватися. Львівська ОДА розробили програму розвитку малого та середнього бізнесу, де були передбачені відшкодування відсоткових ставок. Підприємства деревообробної промисловості на Львівщині були дуже активними в рамках цієї програми – у 2018 році конкурс закрили вже в першому півріччі», – відзначив пан Кісера.

Інститут економічних досліджень та політичних консультаційпрезентував оцінку впливу мораторію на експорт кругляку. За словами експертів, заборона на експорт необробленої деревини не зупинила її поставки за кордон. «Ми порівняли українську та європейську статистику поставок деревини з України та побачили, що експорт кругляку до ЄС може відбуватися під виглядом паливної деревини», – розповів науковий співробітник ІЕД Yevhen Anhel. Мораторій сприяв розвитку лісопильної галузі в Україні, яка виготовляє продукцію первинної обробки для подальшого виробництва. Тим не менше, він не досягнув своєї мети – не захистив українські ліси від вирубок

23456789101


9 жовтня в м. Вінниця проведено круглий стіл «Громадська оцінка стану та перспектив реформування Вінницької митниці у розрізі спрощення процедур торгівлі»

На Вінниччині, 55% опитаних підприємств вважають, що виграють від Угоди про Асоціацію з ЄС, 40% не впевнені та близько 5% мають песимістичні очікування.

Про це 9 жовтня, 2018 року розповіла виконавчий директор ІЕД Oksana Kuziakiv на круглому столі «Громадська оцінка стану та перспектив реформування Вінницької митниці». Пані Оксана презентувала результати ІІІ щорічного опитування понад тисячі українських підприємств, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю (https://goo.gl/ZkAkWY), та порівняла їх з даними Вінницької області.

Основні проблеми в роботі митниці у 2017-2018 роках загалом по Україні не змінилися з 2015 року – недосконале митне законодавство, корупція та недостатня прозорість.

Вінницька область за показниками майже не відрізняється від загальної ситуації. Вінниччина в лідерах за зменшенням грошових та часових витрат для імпортерів. Також, це – одна з трьох областей, де найбільше розповсюджений електронний документообіг (93% опитаних), а також одна з чотирьох областей, де підприємства найактивніше використовують інтернет (89% опитаних) для пошуку торговельної інформації.

Виконавчий директор Спілки підприємців «СТІНА» Олександр Сологуб презентував результати громадського дослідження роботи Вінницької митниці. В цілому, робота Вінницької митниці ДФС оцінюється позитивно, відзначаються реальні покращення сервісної та комунікаційної складової.

Водночас, нагальною залишається проблема свідомого завищення митної вартості. Крім того, вінницькі підприємці пропонують сформулювати чітку процедуру набуття статусу уповноваженого експортера, що значно спростить можливість отримання сертифіката про походження форми EUR-1, актуального для більшості сільгоспвиробників.

За словами першого заступника Голови Вінницької ОДА Андрія Гижка, справжні позитивні зрушення можливі лише за умов залучення до процесів реформування представників малого і середнього бізнесу та громадськості.

1 2 3 4


4 жовтня 2018 року  у Дніпрі – експерти нашого проекту Ірина Федець та Андрій Бутін представили результати третьої хвилі національного опитування (https://goo.gl/dFSY4o) українських експортерів та імпортерів з особливим наголосом на підприємствах Дніпропетровської області.

Місцевий бізнес низько оцінює роботу митниці: більше половини опитаних вважають її неефективною. Більше сорока відсотків респондентів регіону кажуть, що проблемою у роботі митниці є корупція та хабарництво.

Ця частка вдвічі більша за середню в Україні в цілому.
Відповідно, агрегований показник оцінки митниці у Дніпропетровській області склав +0,29, що є одним із найнижчих значень в Україні.

Водночас, тоді як в Україні загалом спостерігається подорожчання митних процедур, для експортерів Дніпропетровській області вартість проходження цих процедур залишилася в цілому на рівні попереднього року. Для імпортерів області вона зросла, але час проходження цих процедурц в області скоротився – як і в Україні загалом.

Підприємства Дніпропетровської області покладають великі надії на торгівлю з Євросоюзом. Більше половини опитаних регіону (56%) вважають, що їхній бізнес виграє від Угоди про асоціацію з ЄС протягом наступних п’яти років. За часткою оптимістично налаштованих підприємств Дніпропетровська область займає 7-ме місце серед всіх областей України.

Переглянути повну презентацію спікерів можна за посиланням: https://www.slideshare.net/IER_Kyiv/ss-118159568

Захід організували Інститут економічних досліджень та політичних консультацій спільно з Дніпропетровська Торгово-промислова Палата в рамках проекту “Діалог зі сприяння торгівлі” за фінансової підтримки European Union in Ukraine та Міжнародний фонд “Відродження”.

4 3 2 1


28 вересня 2018 року, Тернопіль – Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) разом з Тернопільською ОДА в рамках Проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» (фінансується ЄС та МФ Відродження) провів круглий стіл «Легкість переміщення товарів через кордон: національний та регіональний виміри».

На заході виконавчий директор ІЕД Оксана Кузяків презентувала результати ІІІ щорічного опитування понад тисячі українських підприємств, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, та порівняла їх з даними Тернопільської області.

Загалом, український бізнес позитивно та нейтрально оцінює вплив Угоди про асоціацію та покладає великі надії на майбутнє. На Тернопільщині, 50% опитаних підприємств визнають, що виграли від Угоди про Асоціацію з ЄС, 30% не відчули ефекту та близько 10% мають песимістичні очікування.

Основні проблеми в роботі митниці у 2017-2018 роках загалом по Україні не змінилися з першого дослідження у 2015 році – недосконале митне законодавство, корупція та недостатня прозорість. Тернопільські підприємці на початок 2018 року були особливо незадоволені технічним оснащенням митниці. Лише 39% респондентів оцінили його позитивно, хоча більшість експортерів (55%) та імпортерів (77%) повідомили про значне скорочення часу на проходження митних процедур.

Олена Сороківська з ГО «Центр стратегічного розвитку та реформ» (ЦСРР) доповнила дослідження ІЕД презентувавши результати свіжого опитування всіх представників митного процесу Тернопільської області, яке провів ЦСРР в рамках проекту «Просування реформ в регіони».

ЦСРР опитав експортерів та імпортерів, митних брокерів, представників митних органів, контролюючих служб. Тернопільщина має торговельні зв’язки з більш, ніж 30 країнами. Найбільші торговельні партнери це – Польща (53%), Німеччина (9%) та Білорусь (5%). Імпорт легкових автомобілів та с/г техніки був найбільшою статтею наповнення бюджету.

30% підприємств Тернопільщини здійснюють митні операції повністю у своїй області та 56% частково у своїй області. Найпроблемнішим підприємці визнали екологічний контроль, ветеринарний контроль – найменш проблемний. Також позитивно Тернопільські підприємці оцінюють систему єдиного вікна – вона запровадила електронний документообіг та зменшує фізичні контакти між підприємцем та чиновником. Відзначають значне покращення системи від моменту запровадження.

Серед проблем митниці підприємці вказують на часткове дублювання електронних документів паперовими, визначення різної митної вартості та те, що митниця працює лише 5 днів із робочим днем з 9-00 до 18-00. За те, щоб оформити товар поза цим часом потрібно значно доплачувати.

На останнє зауваження, начальник Тернопільської митниці Оксана Антонович зауважила, що вартість послуг митниці в позаробочий час визначається на центральному рівні, а робота в дві зміни неможлива, так як на Тернопільщині найменший в Україні штат митних працівників із 70 людей.

Захід пройшов в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі», який фінансується ЄС та співфінансується Міжнародним фондом «Відродження».

6 5 3 4 2 1


26 вересня 2018 року в м. Хмельницький 

За ініціативи громадського руху «Нова економічна політика» у Хмельницькому відбулось засідання «круглого столу» з питань оптимізації процедур взаємодії суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності з контролюючими органами при здійсненні митного оформлення товарів.

До розмови долучилися представники Хмельницької митниці ДФС,  Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, наукових закладів області та бізнесу.

У ході заходу громадські активісти ознайомили присутніх з результатами проведеного на Хмельниччині оцінювання роботи регіональних державних органів при здійсненні ними контролюючих функцій, пов’язаних з переміщенням товарів через митний кордон України.

За результатами проведення 25 глибинних інтерв’ю з оцінки митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного видів контролю було висвітлено негативні та позитивні сторони їх застосування. Як негатив відмічалось, що процедури, пов’язані зі здійсненням зовнішньоекономічної діяльності, залишаються складними для бізнесу і, на думку більшості респондентів, в роботі державних контролюючих органів потрібні зміни. Проте практично всі обговорювані проблемні питання, пов’язані з невпорядкованістю та неузгодженістю нормативно-правових актів, які регулюють питання проходження державних видів контролю, вочевидь, не можуть бути вирішені на регіональному рівні.

Представником Інституту економічних досліджень та політичних консультацій було презентовано аналітичний звіт за результатами третьої хвилі опитування українських імпортерів та експортерів. Зокрема, він оприлюднив результати оцінки роботи митниць у різних регіонах держави, з огляду на процеси оптимізації процедур при здійсненні безпосередньо митного оформлення товарів. Примітно, що серед 24-ох митниць України, Хмельницька митниця ДФС посіла 2-е місце за узагальненим показником роботи в цілому.

А  зокрема:, 1-е місце за ефективністю роботи, а також за оперативністю митного оформлення експортних товарів; 3-є місце за оперативністю митного оформлення імпортних товарів; 4-е місце за рівнем грошових витрат суб’єктів при експорті товарів; 6-е місце за рівнем грошових витрат суб’єктів при імпорті товарів.

«Рівень інтелектуального, оперативного та якісного рівня діяльності Хмельницької митниці ДФС учасниками опитування оцінено на високому рівні. І ми, в свою чергу, й надалі готові робити все від нас залежне для сприяння розвитку подільського бізнесу та розширення сфери зовнішньоекономічної його активності», ­- прокоментував зазначені результати начальник Хмельницької митниці ДФС Іван Бережнюк.

фото із заходу

https://drive.google.com/open?id=1eDljBWnGIKtH0Y0_R8X14oR3HVsbIauI


22 червня 2018 року, у м. Ужгород відбулася конференція «Україна – ЄС: коли зникають кордони».

Конференцію відкрила Іванна Клипуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

На заході виступали представники центральної та місцевої влади, експерти з євроінтеграції, міграції, освіти, представники бізнесу, експерти ІЕД.

Основні питання, які обговорювали спікери:

– Відносини України з країнами-сусідами (Вишеградська четвірка), транскордонне співробітництво. Як вибудовувати стосунки в умовах євроінтеграції?

– Які тенденції спостерігаються на ринку робочої сили Закарпаття (вікові, освітні, професійні)? Як впливає міграція, безвізовий режим на ринок праці? Вплив стану ринку робочої сили на соціальну політику, безробіття, медицину.

– Вирубка лісу, заборона експорту лісу-кругляку, вплив на бізнес, вплив на екологію.

На прес-брифінгу (12:30 – 13:30) Віце Прем’єр-Міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Іванна Клипуш-Цинцадзе, презентувала інформаційну кампанію «Євроінтеграція: сила можливостей».

В рамках проекту “Діалог зі сприяння торгівлі” було проведено ПАНЕЛЬНУ ДИСКУСІЮ 2. «Український ліс в європейських координатах» , де було презентовано аналітично-консультативну роботу “Результати запровадженого в Україні тимчасового мораторію на експорт лісоматеріалів у необробленому вигляді”.

Захід проводиться проектами «Просування реформ в регіони» та «Діалог зі сприяння торгівлі» (впроваджується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій) за сприяння European Union in Ukraine.

Повне відео Конференції дивиться тут: https://www.youtube.com/watch?v=d4Lglaj4XtY

35971903_10214669221718151_8036101161930981376_n 35923076_10214669221598148_8260765120158760960_n 35628507_10214669221758152_8059474717553197056_n


8 червня 2018 у м. Києві відбувся КРУГЛИЙ СТІЛ «Легкість переміщення товарів через кордон: національний та регіональний виміри». Під час заходу було презентовано звіт за результатами 3-ої хвилі опитування: «Спрощення процедур торгівлі в Україні: оцінки та очікування бізнесу 2017/2018», проведеного в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі», який фінансується ЄС
У заході прийняли участь представники Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Державної фіскальної служби, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Європейської Бізнес Асоціації, Торгово-промислової палати України, українських бізнес-асоціацій.

Основною тезою, висловленою усіма учасниками заходу стала позиція щодо необхідності реформування митниці та спрощення митних процедур.
Наразі, у держави відсутнє єдине бачення щодо інституціонального місця митниці. Окремі заходи з реформи митниці несуть фрагментарний, несистемний і неузгоджений характер. Це ж стосується і заходів зі спрощення процедур торгівлі, які часто-густо неузгоджуються один з одним, здійснюються безсистемно та хаотично. З цього випливає необхідність формування єдиного бачення – Стратегії побудови сильної митниці.

34984155_2144858595754914_5481402533496750080_n 34963595_2144859059088201_8955134119285620736_n 34963080_2144858949088212_8114381545105522688_n 34934411_2144858699088237_3750310574659993600_o 34862107_2144859019088205_8844672718688223232_n 34827822_2144859289088178_1735388760083791872_n 34778666_2144858685754905_821021305443713024_n 34772847_2144858745754899_3636513066805362688_n 34718429_2144859102421530_4229595973904498688_n 34708769_2144859002421540_6066051817043656704_n 34667654_2144858772421563_4133264199667154944_n

Інфографіка1 “Основні перешкоди діяльності: експортери vs імпортери”: https://goo.gl/FMkhvz
інфографіка2 “Вплив Угоди про Асоціацію на укр.підприємства та проблеми митниці”: https://goo.gl/dVJTqA
Скачати повний звіт

Фото https://drive.google.com/open?id=1RJd4bbyDzf9jalC_aNhCT-8Q3ggjHkkI


24 квітня 2018 року проект «Діалог зі сприяння торгівлі» після дворічної перерви знов у м. Луцьк, спільно з Волинською ТПП та проектом АТУ Агроторгівля України проводимо семінар «Сприяння торгівлі та успішний агросектор», тематика якого побудована на побажаннях волинського підприємництва.
Під час семінару були висвітлені питання реалізації Конвенції Пан-Євро-Мед в Україні, а також обговорено заходи підтримки агроекспортерів. Зокрема, Андрій Бутін презентував проект «Діалог зі сприяння торгівлі» та розповів про основні напрямки його діяльності. У свою чергу, керівник проекту АТУ Агроторгівля України Aндре Піллінг представив цей проект і розповів про основні напрямки його діяльності. Після цього, керівник компанії «EuroExpert s.r.o», експерт проекту АТУ Агроторгівля України Михайло Оніпченко, розповів, як стати успішним агроекспортером.
Семінар відвідала заступник директора департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Людмила Петриканин з презентацією щодо заходів підтримки агровиробників. Під час заходу виступив Віталій Киричук віце-президент Волинської ТПП та представник ГО «Агенція міжнародної співпраці», яка виграла грант в рамках проекту «Діалог зі сприяння , який буде присвячено питанням реформування митниці.

31344694_959175974256493_4128731780809228288_o 31287389_959176254256465_910311523748937728_n 31284970_959176567589767_430894187404066816_o 31279778_959175534256537_3915987658202939392_o 31271211_959175904256500_8206117210414907392_o 31242772_959175494256541_4739855633610702848_n 31230311_959175640923193_4029164629182644224_o 31143871_959176534256437_83248543644516352_o


16 березня 2018 року разом з Рівненською ТПП проведено семінар “Заходи зі сприяння торгівлі” для підприємців та бізнес-асоціацй регіону. Під час заходу Старший співробітник ІЕД, експерт проекту Андрій Бутін представив деякі результати 3-го щорічного опитування експортерів та імпортерів «Діалог зі сприяння торгівлі».
У заході взяв участь заступник директора департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Володимир Самсонюк.
Експерт ТОВ «Украгроконсалт» Ольга Мозгова розповіла про основні тренди аграрного бізнесу, а також щодо основні можливості виходу на зовнішні ринки у сфері сільського господарства. Також презентовано тематику ягідного ринку України.
Михайло Оніпченко – керівник компанії «EuroExperts.r.o» висвітлив тему «Успішні бізнес відносини в агроекспорті до ЄС: як відповідати європейським очікуванням».

123456


3 березня 2018 року в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі», що фінансується ЄС спільно з Кіровоградською РТПП провели тренінг для підприємців та бізнес-асоціацй “Заходи зі сприяння торгівлі” в м. Кпропивницький. Основна тематика заходу – необхідність об’єднання підприємців, перспективи ринку часнику, а також можливість використання інструментів торговельного захисту. Не дивлячись на складні погодні умови у заході взяли участь майже 90% тих, хто попередньо записався.
На початку заходу із презентацією виступила Марія Чорна, заступник директора департаменту агропромислового розвитку, Кіровоградської ОДА, яка висвітила можливості державної підтримки сільгосппідприємств у 2018 році.
Запрошений експерт, Голова UkrUP Ганна Морозова розповіла ключові теми тренінгу:
•Кооперація в зовнішній торгівлі, як запорука успіху.
•СОК “Часниковий кооператив “УкрАп”.
•Український часник. Що потрібно для успіху?
Синхронно продовження отримала тематика захисту вітчизняного виробника.

28577918_1557377627648607_3642618465206901657_n 28577268_1557377104315326_4684617017486819468_n 28575732_1557376790982024_8760024308448648526_n 28472292_1557376967648673_1393402402096000922_n 28468413_1557377257648644_1920029819710244596_n 28379834_1557376904315346_9150793633632619591_n 28379710_1557377017648668_7163803033196569478_n 28378744_1557377380981965_6545466225798228406_n


8 грудня 2017 року Проект “Діалог зі сприяння торгівлі” провів Засідання бізнес-платформи: “Діалог заради інституційної підтримки МСБ з питань експорту” спільно з Тернопільською ОДА. Під час засідання обговорювались питання, щодо  змін в законодавстві стосовно експорту українських товарів до країн ЄС: питання пов’язані з видачею сертифікатів із перевезення товарів форми EUR.1 і надання українським підприємствам статусу уповноваженого експортера. Також піднімались проблемні питання, що виникають при реалізації Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «Єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації, затвердженого постановою КМУ від 25.05.2016 № 364. І ключовим моментом бізнес-платформи стало підписання Меморандуму про співпрацю обласної державної адміністрації з Громадською організацією «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» з метою підготовки та реалізації спільних заходів, досліджень з питань економічного розвитку Тернопільщини та спрощення процедур торгівлі.

1


 

Продовжуючи обговорення Аналітичного звіту “Спрощення процедур торгівлі в Україні: оцінки та очікування бізнесу 2016/2017”, 7 грудня 2017 року команда проекту відвідала місто Чернівці. Спільно з Чернівецькою ТПП провели круглий стіл “Сприяння торгівлі. Регіональний розвиток”. У заході взяли участь Президент Чернівецької ТПП Василь Ляхович, заступник директора департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА Людмила Федірчик та представники ділових кіл. Також у заході прийняла участь залучений експерт – Ольга Мозгова,  Керівник проектів ТОВ «Центр «УкрАгроКонсалт», яка розкрила тему перспективності сільгоспоставок на зовнішні ринки.

20171207_101236 20171207_101443 20171207_101344 20171207_101249


 

23 листопада 2017 року у м. Кропивницький проект “Діалог зі сприяння торгівлі” за фінансової підтримки Євопейського Союзу у співпраці з Кіровоградською регіональною торгово-промисловою палатою проводить круглий стіл “Спрощення процедур торгівлі та сприяння експорту“.

Під час заходу презентовано звіт “Спрощення процедур торівлі в Україні: оцінки та очіування бізнесу 2016/2017” та обговорено питання реалізації принципу єдиного вікна на митниці.

У заході беруть участь

Ірина Саєнко – Президент Кіровоградської РТПП,

Андрій Коломійцев – заступник голови Кіровоградської ОДА,

Євген Скібіцький – в.о. начальника Кіровоградської митниці ДФС,

Ніна Рахуба – директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Кіровоградської ОДА.

Серед 33 учасників заходу: представники органів місцевої влади, підприємці, виробники та експортери, представники місцевих бізнес-асоціацій.

У ході першої частини круглого столу Лев Баязітов – представник заступника Голови Міжвідомчої робочої групи зі спрощення процедур міжнародної торгівлі та логістики в Україні презентував один з існуючих механізмів єдиного вікна на митниці. Виступи продовжила Наталія Задніпряна – начальник віідділу організації митного контролю Кіровоградської митниці ДФС.

Також є цікавою друга частина круглого столу під час якої Михайло Оніпченко – керівник компанії “EuroExperts s.r.o.” презентував “Погляд на українських агровиробниківочима німецьких імпортерів” після чого було обговорено перспективи експорту української продукції.

23755334_1460089697377401_3436425610600251115_n 23755350_1460080797378291_9041253311541808477_n 23755668_1460080800711624_8147377568411297385_n 23754966_1460080804044957_7422636281732863247_n 23795428_1460080694044968_4913487349210496339_n 23844954_1460080697378301_7723797427571821575_n 23794917_1460089694044068_2450392601500544810_n


9 листопада 2017 року відбувся  стіл «Сприяння торгівлі. Регіональний розвиток» в м. Черкаси.

Спікери заходу:

Сергій Першин, Президент Черкаської ТПП,

Карманнік Роман, директор департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА;

Андрій Бутін, старший науковий співробітник ІЕД, експерт проекту;

Олександр Крініцин науковий співробітник ІЕД, експерт проекту; 

Олена Казьміна, директор і співзасновник туристичної компанії “Орнамент України”; 

Валентина Височин, Голова ГС “Асоціація гостинності Черкащини”.

Було презентовано аналітичний звіт другої хвилі опитування «Спрощення процедур торгівлі в Україні: оцінки та очікування бізнесу 2016/2017» та висветлені наступні питання:

  • • Шляхи захисту та представлення інтересів підприємців у контексті здійснення заходів зі сприяння торгівлі;
    • Спрощення процедур торгівлі та доступ до інформації;
    • Актуальні питання розвитку індустрії гостинності Черкащини: існуючі бар’єри та точки зростання;
    • Як привабити іноземних туристів: 10 практичних кроків.

Загалом у круглому столі «Сприяння торгівлі. Регіональний розвиток» прийняли участь 53 особи, представники ЧТПП, Черкаської ОДА, ЧРДА, експортери та імпортери, фахівці з туристичного бізнесу, викладачі та студенти Черкаського НУ ім.Б.Хмельницького, факультету “Туризм”.
Головною подією круглого столу стало підписання меморандуму про співпрацю між ІЕД та Черкаською ТПП.

23244114_1447472921972412_3772632391060692589_n 23316361_1447472401972464_745681481151365635_n 23316361_1447472401972464_745681481151365635_n[1] 23376513_1447472031972501_269194233876900467_n 23434958_1447472448639126_648011443439312642_n 23471927_1447473025305735_7581624891613125027_n


 

31 жовтня 2017 року в м. Рівне відбувся круглий стіл «Сприяння торгівлі: нові можливості для бізнесу»  спільно з Рівненською ТПП.

Спікери заходу:

Ярощук Микола Якович, президент Рівненської ТПП; Яремчук Іван Іванович, заступник директора департаменту –начальник управління торгівлі та власності Рівненської ОДА; Андрій Бутін
старший науковий співробітник ІЕД, експерт проекту, Александр Крініцин науковий співробітник ІЕД, експерт проекту.

Було презентовано аналітичний звіт другої хвилі опитування «Спрощення процедур торгівлі в Україні: оцінки та очікування бізнесу 2016/2017».

На круглому столі обговорили наступні питання:

  • Шляхи захисту та представлення інтересів підприємців у контексті здійснення заходів зі сприяння торгівлі;
  • Сучасний стан внутрішньої торгівлі Рівненської області;
  • Спрощення процедур торгівлі та доступ до інформації;
  • Інструменти торговельного захисту.

Відбулася жвава дискусія між представниками влади та бізнесу. Підприємцями порушені питання щодо експорту товарів до ЄС, застосування санкцій за порушення ЗЕД, об’єднання підприємців.
Загалом у круглому столі «Сприяння торгівлі: нові можливості для бізнесу» прийняли участь 33 представника бізнесу Рівненського регіону, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність.
Наприкінці заходу було підписано меморандум про співпрацю між Рівненською ТПП та ІЕД.

11 12 9 10 6 7 8 4 5 2 3 1


18 жовтня 2017 року в м. Суми проведено круглий стіл на тему «Сприяння торгівлі: нові можливості для бізнесу» спільно з Сумською ТПП.

Під час круглого столу були обговорені наступні питання:

  • Шляхи захисту та представлення інтересів підприємців у контексті здійснення заходів зі сприяння торгівлі;
  • Спрощення процедур торгівлі та доступ до інформації;
  • Інструменти торговельного захисту.

Відкрив захід Костянтин Макаренко, Президент Сумської ТПП.

Заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської ОДА Олексій Оксантюк розповів про економічний стан Сумської області.

В першій частині круглого столу, експерт проекту Андрей Бутин, презентував Аналітичний звіт ІІ хвилі опитування українських експортерів та імпортерів «Спрощення процедур торгівлі в Україні: оцінки та очікування бізнесу 2016/2017» , також розповів про Шляхи захисту та представлення інтересів підприємців у контексті здійснення заходів зі сприяння торгівлі.

Александр Криницын, експерт проекту, в другій частині заходу розповів про Спрощення процедур торгівлі та доступ до інформації. Андрій Бутін завершив круглий стіл доповідю щодо Інструментів торговельного захисту.

Наш круглий стіл об’єднав 20 представників бізнесу Сумського регіону, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність.

22549821_1427847147268323_1988687770839676983_n 22550025_1427847323934972_8828871795911375563_n 22519065_1427847260601645_7188013432792129473_n 22491698_1427847230601648_5593199434738804451_n 22491653_1427847103934994_7426649919988081345_n 22491496_1427847180601653_8253106818653834728_n


31.08.2017  в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) провів Публічну дискусію на тему “Якою бути митниці України?”

Предметом дискусії були ключові напрями реформування митниці, які розробило Міністерство фінансів України.

Основні питання, які обговорювалися:

  • Чи важлива зміна організаційної структури для виконання митницею її функцій?
  • Який зарубіжний досвід реформування митниці може бути впроваджено в Україні?
  • Чи спростять організаційні зміни процедури торгівлі в Україні?

Серед спікерів:

– Андрій Саварець, залучений експерт проекту «Діалог зі сприяння торгівлі», експерт з правових питань Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна».
– Юлія Гончарова, заступник начальника Управління з питань реалізації зобов’язань у сфері європейської інтеграції, завідуюча відділом з питань співробітництва з ЄС у сферах митної і фінансової політики, оподаткування, підприємництва, фінансових послуг та конкуренції, Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
– Валерiй Губарев, експерт з митних питань Громадської ради при ДФС України та Міністерстві фінансів України, ведучий партнер компанії “Незалежна Митна Агенція”, помічник-консультант народного депутата
України Острікової Т. Г.
– Олександр Федоров, член асоціації транспортно-експедиторських та логістичних організацій України «Укрзовніштранс», Генеральний директор ТОВ «ППЛ 33-35»

В ході заходу було презентовано консультативну роботу «Український та зарубіжний досвід побудови митних органів: рекомендації для сучасної України» https://goo.gl/ScRkfD

21149937_2003666206540821_158458842802005137_n 21151288_2003666263207482_5412242599558022516_n 21151252_2003666213207487_8426564475140337451_n 21150327_2003667119874063_617470587744178986_n 21150158_2003666353207473_7373485027921021096_n


ІЕД взяв участь у науковій конференції «Продуктивна спроможність націй: приклад України» (презентації спікерів)

30.06.2017

4110
29 червня 2017 року в Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка відбулася велика наукова конференція «Продуктивна спроможність націй: приклад України», на якій ІЕД представляв окрему секцію “Експортний потенціал українського бізнесу: мета, механізми та інструменти розвитку”.

Експерти ІЕД детально розглянули:

  • Сучасні тренди міжнародної торгівлі;
  • Як впливає зміна торговельного режиму України на її продуктивність;
  • Який експортний потенціал України сьогодні;
  • Які на сьогодні існують бар’єри для підприємництва та торгівлі;
  • Які перешкоди своїй діяльності називають українські експортери та імпортери;

А також презентували:

  • Друге щорічне дослідження #ABCA;

Експортний профіль, як інструмент політики.

Бураковський


13 червня 2017 року  в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) спільно з Тернопільською обласною державною адміністрацією провели Конференцію «Бізнес та влада: ефективний діалог заради розвитку підприємництва та торгівлі».

У заході взяв участь Голова Тернопільської обласної державної адміністрації  Степан БАРНА, керівництво облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів Тернопільської ОДА, керівники територіальних органів виконавчої влади Тернопільщини, депутати обласної ради, підприємці, представники бізнес-об’єднань та громадськості. Модератором заходу виступив  – Голова Правління «ІЕД» Ігор БУРАКОВСЬКИЙ.

У ході зустрічі було презентовано результати другої хвилі опитування українських експортерів та імпортерів щодо заходів зі спрощення процедур торгівлі в Україні та ролі бізнес-об’єднань у діалозі бізнесу і влади.

Керівництво Тернопільської ОДА  закликало присутніх до активного діалогу  та обговорення актуальних питань розвитку підприємництва Тернопільщини.

Зокрема, у обговоренні активну участь взяли:

Степан БАРНА, Голова Тернопільської ОДА;

Ігор ВОНС, заступник Голови Тернопільської ОДА;

Галина ВОЛЯНИК , директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації;

Віталій ЛУЙ, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації;

Ігор КОМЕНДАТ, начальник Головного управління ДФС України  у Тернопільській області;

Оксана АНТОНОВИЧ, начальник Тернопільської митниці ДФС України;

Василь ХОМІНЕЦЬ, начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області;

Наталія РУС, начальник управління Держпраці у Тернопільській області.

 

У ході діалогу представників місцевої влади та підприємців було порушено широке коло питань, які турбують бізнес регіону. Зокрема, було обговорено окремі питання  митного регулювання на місцевій митниці,  питання оподаткування; земельні питання тощо.

Метою таких зустрічей є вироблення спільних з бізнесом рішень та напрацювань, які  сприятимуть розвитку підприємництва та торгівлі.

Постійний діалог бізнесу та місцевої влади є запорукою створення сприятливих умов для розвитку підприємництва області.

02 03 04 05 06 07 Jpeg Jpeg

Jpeg


20 квітня 2017 року Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЄД) спільно з Асоціацією “За детінізацію економіки” у рамках проекту “Діалог зі сприяння торгівлі”, який фінансується Європейським Союзом, проведено круглий стіл: “Переміщення товарів через кордон: погляд бізнесу і влади” із презентацією звіту “Спрощення процедур торгівлі в Україні: оцінки та очікування бізнесу”, який було підготовлено експертами ІЄД за результатами масштабного опитування понад тисячі українських підприємств, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю. Звіт був представлений Виконавчим директором ІЕД – Оксаною КУЗЯКІВ.

У круглому столі взяли участь представники органів державної влади, бізнес-асоціацій та громадських організацій, підприємці, експерти, зокрема:

Ігор БУРАКОВСЬКИЙ, Голова Правління ГО “Інститут економічних досліджень та політичних консультацій”,

Тетяна ОСТРІКОВА, Голова підкомітету з питань митної справи та удосконалення Митного кодексу України Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики,

Юлія ГОНЧАРОВА, заступник начальника Управління з питань реалізації зобов’язань у сфері європейської інтеграції, Урядовий офіс з європейської та євроатлантичної інтеграції,

Юрій ДРАГАНЧУК, радник Міністра фінансів України

Софія АРАСЛАНОВА, Генеральний директор Асоціації “Українські Імпортери побутової електроніки”

Ірина САРГСЯН, Українська асоціація прямого продажу

Сергій СВИСТІЛЬ, Віце-президент ТПП

Олександр БРИЧКО, Асоціація українських виробників лакофарбової продукції

Андрій САВАРЕЦЬ, експерт, CASE Україна

У ході круглого столу обговорено питання, пов’язані зі спрощенням процедур переміщення товару через кордон, функціонування та проблематику механізму “єдиного вікна” на митниці, реформуванням митних органів, а також перешкод, які негативно впливають на експортно-імпортні операції суб’єктів господарювання України.

Зі звітом можна ознайомитися за посиланням:

http://www.ier.com.ua/files/Projects/Projects_2014/Trade_Facilitation_dialogue/Survey/Trade_facilitation_in_Ukraine_2016_2017_report.pdf

1

15

2

4

11


5 квітня 2017 року в м. Миколаєві відбувся круглий стіл на тему “Спрощення процедур торгівлі та сприяння експорту у рамках Угоди про Асоціацію між України”.
Під час круглого столу були обговорені питання реалізації торговельної частини Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, а також актуальні питання функціонування механізму “Єдиного вікна” на митниці. Захід зібрав більше 40 учасників, а саме представники департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської ОДА, начальник відділу фітосанітарних заходів на кордоні управління фітосанітарної безпеки, начальник управління економіки та інвестицій Миколаївської міської ради, начальник відділу організації митного контролю Миколаївської митниці. А також представники бізнесу: ООО”Сандора”, Компанія ФХ “Органік Системс” та інші.


2 березня 2017 року у м. Львів відбулася конференція «Україна-ЄС: відносини  у часи невизначеності та швидких змін», організований Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій спільно з  Європейською правдою в рамках двох проектів «Діалог зі сприяння торгівлі» та «Просування реформ в регіони», які фінансуються Європейським Союзом.

Проект «Діалог зі сприяння торгівлі»   провів спеціальну панель на тему  «Сприяння торгівлі з Європейським Союзом», яка  стала жвавим діалогом  між бізнесом та органами влади з питань сприяння торгівлі та спрощення  митних процедур.  У  дискусії   взяли участь представники Львівської обласної держадміністрації, Львівської ТПП, Представництва Європейського Союзу в Україні, Урядового офісу з питань європейської та  євроатлантичної інтеграції КМУ, місцеві бізнес-асоціації та журналісти.


10 лютого  2017 року м. Дніпро
Спрощення процедур торгівлі та сприяння експорту

10 лютого  2017 року в місті  Дніпро, проект «Діалог зі сприяння торгівлі»  спільно з Торгово-промисловою палатою Дніпропетровської області провів круглий стіл  на тему «Спрощення процедур торгівлі та сприяння експорту».

У ході заходу були розглянуті питання виходу української продукції у європейські торговельні мережі. а також  проблематика функціонування  механізму “єдиного вікна” на митниці.

Круглий стіл відкрив Президент Дніпропетровської ТПП Віталій Жмуренко. З вітальним словом виступили  перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Олег Кужман, , заступник начальника митниці ДФС у Дніпропетровській області Ігор Диба та начальник управління організації роботи Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова.

З презентацією про роботу Проекту та результатами опитування підприємців щодо бар’єрів для торгівлі виступив експерт проекту Андрій Бутін.

Про особливості виходу української продукції у європейські торговельні мережі розповів генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж, депутат Київської обласної ради Олексій Дорошенко.

У другій частині заходу представник заступника Голови Міжвідомчої робочої групи зі спрощення процедур міжнародної торгівлі та логістики в Україні Лев Баязітов презентував  механізм роботи “єдиного вікна” у морських портах.

Про проблеми та практику функціонування механізму “єдиного вікна”  на митницях Дніпропетровської області розповів Ігор Диба. У ході кожного виступу присутні представники підприємництва регіону ставили спікерам практичні питання, що турбують  безпосередніх учасників ЗЕД. У перерві та після заходу продовжувалося жваве неформальне спілкування експертів, представників місцевої влади  та підприємців.


 

08 грудня 2016 року м. Тернопіль
«Діалог заради сприяння торгівлі та розвитку бізнесу»


 

26 листопада 2016 року 
Тернопільська область,  м. Теребовля 
«Сприяння торгівлі: нові можливості для бізнесу»


 

16 листопада 2016 року м. Миколаїв
«Використання інструментів торговельної політики для формування спроможності національного бізнесу»


11 листопада 2016 року м. Луцьк
«Використання інструментів торговельної політики для формування спроможності національного бізнесу»


28 жовтня 2016 року м. Запоріжжя
«Умови доступу на ринок ЄС»


 

18 жовтня 2016 року м. Тернопіль,
семінар для державних службовців місцевих органів влади та представників територіальних об
єднаних громад
на тему «Сприяння торгівлі: забезпечення доступу до інформації» ,

19 жовтня 2016 року м. Тернопіль,
семінар для представників бізнесу Тернопільського району Тернопільської області
на тему «Сприяння торгівлі: забезпечення доступу до інформації».

 

 


Семінар у м. Дніпро
«Використання інструментів торговельної політики
для формування спроможності національного бізнесу»
16 вересня 2016 року

image-0-02-01-6c670e512b315cf38b6d3c24882ec56189791899e6ba4f42a6b42f1880b0a2b2-v image-0-02-01-28359c9ecd71716a11876ac32af5fc610df5478b722abbe385408fe68fa274b6-v image-0-02-01-bdc96b23a8772e34d729315757f393fcda7192e85d64fda442d7b5c349df7515-v image-0-02-01-e79ed05722637c2415d612053ea58bf771831ccc63c5349ef3b231c363346adc-v


Відбувася навчальний семінар у м. Дніпро
«Умови доступу на ринок ЄС»
2 вересня 2016 року

організований спільно з Дніпропетровською торговельно-промисловою  палатою

 


Навчальний семінар щодо можливостей просування українських товарів на ринки ЄС м. Заліщики, Тернопільська обл, 26.08.2016


Навчальний семінар щодо можливостей просування українських товарів на ринки ЄС м. Тернопіль, 25.08.2016

 


“Сприяння торгівлі: нові можливості ринків” Тернопільська обл., м. Кременець (13.07.2016):


Семінар в Херсоні:


Семінар в Дніпропетровську (23.10.2015):


Запоріжжя (16 грудня 2015):